Propojení žen v pohledu do očí

Ženská setkávání jsou neuvěřitelně obohacující a nabíjející. Máš s nimi už zkušenost? A dopřáváš si je pravidelně? Pokud ano, určitě víš, jak je to občerstvující a inspirativní moci pobýt v energii nádherných žen, které mají otevřená srdce ke sdílení, propojení a spolu-bytí. Pokud ne, zkusme dnes společně trochu prozkoumat jejich kouzlo a hloubku. Čím to, že jsou tak potřebné a důležité?

Jedním z nádherných přínosů ženských setkávání je laskavý, upřímný a velmi léčivý pohled do očí. Něco, co je dnes spíše málo obvyklé. Většina našich pohledů do očí je spíše náhodná, letmá nebo jen na krátkou dobu. Obzvlášť u žen může být pohled do očí vnímán jako výzva. Proto si jej léta pečlivě střežíme. Dokonce ani mezi blízkými lidmi, partnery nebo rodiči a dětmi není dlouhý pohled do očí příliš častý.

Přitom je to něco naprosto úžasného, léčivého a obohacujícího. Oči jsou jakousi bránou do duše člověka, do duše ženy. Propojení a na-cítění se na druhou bytost je mnohem rychlejší a hlubší. V očích ženy ji můžeme opravdově spatřit, propojit se s ní, lépe ji porozumět. Prožít s ní úsek jejího života, ponořit se do její bytosti. Můžeme v nich také spatřit sebe. Jak se její oči dívají na mě. Co mi zrcadlí? Čím mě naplňují? 

Moci se podívat hluboce do očí jiné ženě, která má pro nás otevřené srdce je veliký dar a požehnání. Už jsi to zažila? A dovolila sis ho vychutnat plnými doušky? V opravdovosti a jedinečnosti? Otevřela jsi své srdce pro toto vzácné léčení a propojení, které je tak obohacující? 

A zkusila jsi to i s někým sobě opravdu blízkým? Hluboký pohled do očí je opravdovým obohacením i do partnerského či rodičovského vztahu. Nemusíme si dlouze povídat či vysvětlovat. Stačí se zastavit a pohlédnout si upřímně do očí. Tímto si vlastně říkáme: Jsem tady pro Tebe. Vidím Tě. Vnímám Tě. Otevírám se Ti. Je to obrovské požehnání, které máš na dosah. Vpusť ho do svého života, do své každodennosti a uvidíš, kolik nádherných a hlubokých setkání prožiješ. 

Mgr. Lucie Ernst

Lektorka Loona dance, Tanec luny, Chrámový tanec, Průvodkyně ženských kruhů, aktivní tanečnice v souboru Divé ženy

www.lucieernstova.cz, www.lucieernst.cz

Sdílejte

Další články