Šárka Marková

Zpěvačka, tanečnice, herečka, moderátorka a významná muzikálová hvězda.
Šárka má za sebou také několik let meditační praxe včetně praxe dechové i pohybové pranájámy, procházela intenzivně kurzy a výcviky u Bhagat J. Zeilhofer, Sofie Kalyani Sarras a jiné.

První Šárčiny pěvecké i divadelní aktivity začaly v České Lípě, kde Šárka začala navštěvovat hodiny sólového zpěvu.
Později získala angažmá i v divadle v České Lípě, kde hrála v pohádce O víle Verunce a hře Hoši, dívky a psi. Poté začala studovat na pražské konzervatoři obor populární zpěv u profesorky Evy Svobodové. Během studia Šárka získávala pěvecké zkušenosti a to jako vokalistka na albech Ilony Csákové, Ivety Bartošové a také jako sboristka na koncertech Heleny Vondráčkové a Leony Machálkové.
Velkou zkušeností a zážitkem pro ní bylo účinkování na předávání Cen akademie po boku Andrea Boccelliho, kde vystupovala jako vokalistka. Také si zahrála v představení Sedm splněných snů v divadle Archa a v Kovářské pohádce.
Mezi Šárčiny muzikálové začátky bychom mohli zařadit účinkování v muzikálu Jesus Christ Superstar a v muzikálové show Mise. V roce 2001 měl premiéru muzikál Pomáda, kde Šárka ztvárnila hlavní roli Sandy. Později měla možnost si také zahrát roli v muzikálové pohádce Popelka.
V roce 2003 Šárka získala dvě hlavní role ve světově proslulém muzikálu Bídníci- Fantine a Cosette. O dva roky později si opět v pražském divadle Goja Music Hall zahrála, ale tentokrát už jako Američanka Ellen a Vietnamka Gigi v muzikálu Miss Saigon.
V tomtéž roce si zazpívala opět jako vokalistka na albu Magdy Malé. Její hlas taktéž můžeme slyšet na výběrech muzikálových CD.
V současné době hraje v divadle Semafor hru Já jsem otec Bemle a Lysistrata, zpívá po soukromých ale i veřejných akcí a plesech. Vede pořad Šansonování, který určitě stojí za to někdy vidět.
Šárka je známá i z populárního pořadu JSOU HVÉZDY, KTERÉ NEHASNOU, kde často účinkovala. Objevila se v seriálu Ulice a hraje v divadle Semafor. Vidět ji taktéž můžeme v muzikálu Děti ráje v roli „Dospělé Evy“, ve které alternuje s Michaelou Noskovou.
www.richart.cz/markova-sarka
www.sarkamarkova.cz
YTB Šárka Marková
Instagram – sarkamarkova.official

Kurzy lektora

Pravidelně přidáváme nové kurzy. Sledujte naše stránky Loona.cz.