Seberealizace – proč vlastně?

Už jsi někdy přemýšlela nad tím, jak je v životě každého člověka důležitá seberealizace? Proč je vlastně podstatné žít své poslání? Protože je to naší podstatou tady na zemi.

Jenže… co je vlastně moje poslání? Kladeš si možná otázku. Ne všichni to ví hned od začátku. Někteří z nás ke svému poslání zrají. Každý z nás se s ním sice rodíme, ale někdy není snadné pochopit, co to přesně je. Dobrá zpráva ale je, že své poslání má opravdu úplně každý a že všichni jej můžeme objevit, otevřít se mu a realizovat ve svém životě. 

Zkus se zamyslet nad tím, co tě naplňuje nádherným pocitem. Kdy se cítíš ve svém živlu? Co ti jde téměř samo? Co tě tak velmi baví, že bys to dělala, i kdyby ti za to nikdo neplatit? Máš velkou radost, když to můžeš dělat. Děláš to, i když tě zrovna nikdo nevidí. Často a ráda o tom mluvíš. Může to být i něco, s čím za tebou lidé chodí, abys jim pomohla, poradila nebo vyslechla. Zkrátka, když to děláš, ztrácíš pojem o čase, jsi ve flow, daří se ti. Nemusíš se na to nějak zásadně připravovat. Jde ti to hezky od ruky. Tak tam někde to bude. To je tvůj dar, něco, co jsi vždy měla, i když tě třeba okolí zrazovalo, aby ses tomu věnovala. 

Mnoho z nás v životě slýchávalo: dělej něco pořádného, tím se neuživíš, každý musí chodit do práce, nemůžeme dělat jen to, co nás baví, atd. Pamatuješ? Možná tě okolí odradilo od realizace svého poslání a ty jsi ho posunula někam vedle, možná jsi na něj úplně zapomněla. Přesto jej můžeš znovu objevit a nechat vyplout na povrch.

Můžeš znovu objevit své dary a dát jim v životě prostor. Pokud nechceš, není nutné chodit do zaměstnání, které tě nenaplňuje a nedává smysl. Ale samozřejmě je to možné, i to je v pořádku. Není nezbytné se naším posláním živit. Je ale důležité jej realizovat.

Odložit všechna ale, vstoupit do důvěry, vlastní síly a žít naplno své dary, talenty, nadání. Protože svět je potřebuje. Lidé kolem tebe tě potřebují a čekají na tebe. Stačí se rozhlédnut.

Nenechávej své dary ukryté nebo jen pro sebe, ale dej je světu.

Mgr. Lucie Ernst

Lektorka Loona dance, Tanec luny, Chrámový tanec, Průvodkyně ženských kruhů, aktivní tanečnice v souboru Divé ženy

Sdílejte

Další články