Magie Luny

Full,Moon, Witch, Pagan, Moon,Phases, Altar With Crystals

Co podniknout na úplněk?

Odpočívat nebo být aktivní? Záleží na Vás, záleží na Vaši kondici a konstituci, ale vnímavě. Každý úplněk je jiný, každý je něčím významný. 

Můžete-li si už ráno vyjít na zahradu či do přírody, pozdravte venkovní prostor a poproste o byliny pro Vás, klidně i na konkrétní záležitost, kterou byste rádi vyřešili a nebo s ní pohnuli. Za úplňku je vše snazší a lehčí, záměry se zesilují. Prostor Vám vydá to, co potřebujete a z bylin si uvařte čaj. Nebojte se, důvěřujte, natrhejte jen do hrnečku a zalejte horkou vodou, nechte 10 min odstát a užijte si to. Proces se nastartoval a už to jede. Tento jemný ranní rituál dělejte každý den a nebo alespoň na úplněk či na Nov. Ten je stejně jako úplněk velmi silná fáze měsíce. Pokaždé Vám přitáhnou jiné byliny a jiné časti. Poděkujte bylinám a jejich bytostem a věnujte jim obraz, představu šťavnatého ovoce, bude to jejich výživa a budou silnější a byliny ještě účinnější. Příroda bude vzkvétat.

Cvičení?

Pozdrav měsíci je velmi jemná jógová sestava, najděte si návod a zacvičte si jej. Je široká škála návodů, každý je trošinku jiný, někdo jej cvičí jen večer před spaním, ale za úplňku je vhodný i ráno, obzvlášť za silných úplňků, kdy energie doslova vibruje a vehementně proudí vzhůru. Dýchejte jemně a pomalu. Nechte dech proudit celým tělem. Opakujte 3x, 6x, 9x…

Dech je měsíc

Nádech je příliv, výdech je odliv. Stejně jako my dýchají i rostliny. Když měsíc roste, energie rychle stoupá. Šťáva a míza míří vzhůru, energie proudí více do listů a květů a plodů. Sázíme-li rostliny plodící nad zemí, budeme mít lepší úrodu. Proto je i za úplňku nejvhodnější čas na sbírání bylin a jejich nadzemních částí, obzvlášť kvetoucí natě nebo samotné květy mají nejsilnější účinky.

Logicky při ubývání měsíce energie z rostlin klesá a tím sílí kořeny, je-li vhodná roční doba, dolujte kořeny na tinktury, kávy. Sejte či sázejte kořenovou zeleninu. Půda přijímá snáze výživu. Vyzkoušejte a přesvědčte se.

Nevzešel Vám kvásek? Nekynou buchty? Nekvasí zelenina?

Zvolili jste couvající fázi měsíce. A nebo naopak, kazí se Vám rychleji potraviny, které nejsou v lednici, než obvykle? Měsíc určitě zrovinka dorůstá. 
Při rostoucím měsíci i snadněji přicházejí tvořivé myšlenky, snadněji se přijímají vitamíny do těla. Máte pocit, že Vás nic kloudného nenapadá? Pravděpodobně se blíží nov.

A co detoxikace nebo půst?

Je vhodný jak úplněk, tak i nov a nebo obojí 🙂 Důležité je se soustředit na pročištění a zbavení se nánosů a škodlivin, ne na dietu. I na oproštění se od návyků a programů. Když se chceme něčeho zbavit a s láskou propustit, zvolíme startovací bod úplněk. Chceme-li získat, zvolíme čas rituálu nov. Následující fáze ubývání či přibývání nás v našem záměru podpoří.

Luna je Královnou Noci

Je více ženské označení, více neuchopitelné, básnické, magické, tajemné. Ukazuje na to, co je skryto, umí ukázat, co v denním světle není vidět, ale je třeba chtít to vidět.
Luna se nebude namáhat, nezahřeje, ale pohladí.
Noc se pojí s klidem.
Noc se pojí s temnotou venku i temnotou v nás a Luna jí umí prostoupit.
Za úplňku tancují víly. Možná že, tancují každou noc, ale jen za úplňku je můžeme vidět.

Úplněk je vhodný čas zjistit, poznat a setkat se svou temnotou.

Nejvhodnější na rituál luny je noc, kdy luna jasně svítí. Oheň propojí vědomé s nevědomým. Vložte do něj dar, vlasy, byliny, tabák, píseň, tanec. Oheň je prastarý stařešina, jako náš dědeček, má na nás čas, dá nám prostor, potřebuje jen naši pozornost a pakliže ho budeme dobře živit, přinese nám přesně to, co do něj vložíme. Propojí nás s měsícem a přitom nás ukotví v Zemi. Nechte se vést svým tělem. Vypněte myšlenky a přicházejí-li, nechte je ladně odplout a poproste o prostor na informaci, radu, inspiraci,… a také o to, abyste tu podstatnou a důležitou zprávu rozpoznali. Pozorujte, dýchejte, nechte vše proudit. Pamatujte na ukončení, uzemnění, poklonu a poděkování měsíci, ohni, sobě, prostoru a bytostem kolem Vás. 

Kameny a krystaly? Ano prosím a hodně!

Čistění kamenů a krystalů je kapitola sama o sobě, tradičně se omývají pod tekoucí vodou a nechávají se pod svitem plné luny načerpat energii, kterou je možné využívat celý další měsíc. Účinky úplňku jsou celé tři dny. Úžasné je, když spolu s kameny omyjete i sebe, v létě i v zimě, voda pomůže urychlit proces čistění, jako slzy pomůže vyplavit vše, co už je potřeba nechat jít. Pakliže vložíte nabité kameny zpět do vody, pomůžete tím energeticky čistit vodu na cele planetě.
Některé kameny se ale na měsíčním svitu nabíjet nemají a potřebují naopak slunce nebo jiné specifické metody. Je třeba si u každého krystalu zjistit informace a nebo se zeptat přímo daného kamene.

"Až bude měsíc kulatý, sejdou se náčelníci všech kmenů v pevnosti Niobara." – Vinnetou, náčelník Apačů

Vždy jsem přemýšlela, jestli je to jen časové určení a nebo má-li úplněk i jiný důvod k setkání se a rokování.
Slunce velmi jasně ukazuje den a noc. Měsíc a jeho putování byl využíván z dlouhodobějšího hlediska. Muži se setkávali k důležitým rozhodnutím. Ženy ke sdílení. Každá kultura jeho sílu využívala a využívá po svém. Červené stany a ženský cyklus je velké téma každého měsíce. V tradičních kulturách mívají ženy menstruaci ve stejnou dobu. Ženy se podporovaly, zaučovaly dívky a pomáhaly jim v přerodu v ženy a v posvátných rituálech zasvěcení využívaly sílu Luny a vracely krev matce Zemi. I chlapci procházeli úplňkovým zasvěcováním v muže. Doba dětství skončila, odkládají se hračky a je čas převzít zodpovědnost sám za sebe.

Měsíc určuje i početí a plodnost. Posune-li se menstruace na nov a tudíž ovulace na úplněk, je větší pravděpodobnost početí. Za úplňku se zvyšuje počet porodů, to měsíc přitahuje vodu z dělohy, stejně jako moře (plodová voda je navíc jemně slaná). S některými dušemi to ale ani nehne. Nejvyšší plodnost pak nastává tehdy, když se potkají dny ovulace a den z měsíční fáze narození ženy.

A co partnerství?

Někdo říká, že ženy jsou Luna a muži Slunce a nebo je to naopak? Ať tak či tak, je to dualita a rovnováha a o to v partnerství jde především. Každá fáze nám něco přináší, v každé se něco děje, v každé to jiskří a to je dobře. Jen ať to jiskří. Propojujme laskavě a s láskou naše světy.

Nejbližší úplněk nastává v úterý 10.9. v 11:58 v Rybách. Užijte si ho.

Petra Skoumalová

Patronka Loona Clubu a Loona Client Service Manager

Lektorka Loona Dance, lektorka zdravé výživy a intuitivního vaření, bylinářka, kuchařka, cukrářka, zpěvačka, tanečnice, dula, matka 5-ti dětí a rockerka

www.loonadanceacademy.cz

Sdílejte

Další články