Ing. Kateřina Halamová, Ph.D.

Ekoložka, etnobotanička, nutriční terapeutka a ájurvédská poradkyně přes výživu.

Kateřina učí nejenom, jak si v každodenní praxi vařit chutná, rychlá a plnohodnotná jídla, ale zejména vám osvětlí celkové pochopení výživy a vaší jedinečné role v ní jako nedílné součásti lidského zdraví. 

Každý jsme uhnětený z jiného těsta, každý máme jinou konstituci, jinak silné trávení, různá oslabení, různé potřeby. Nemůžeme se na výživu dívat černobíle! Maso, mléko, lepek, cukr, superpotraviny, ovoce, zelenina …  Na všechny potraviny je třeba se dívat širokým náhledem a vědět, jak na ně moje tělo reaguje a zda právě mě podpoří, či mi naopak uškodí. Také záleží na stavu trávicího ohně a jednotlivých orgánů… 

Kateřina své poznatky o výživě podává tak, že jsou srozumitelné pro každého. Propojuje moderní pohledy a poznatky o výživě s tisíciletými znalostmi východu. Sama na sobě vyzkoušela mnohé, učila se od skvělých učitelů a za sebou má již řadu let praxe, takže je o co se opírat a cítit pevnou zem pod nohama.  

“Mým cílem je umožnit lidem zdravě se stravovat a díky tomu se cítit dobře. Zajímá mne výživa člověka v širších souvislostech. Učím o výživě s přesahem a vysvětluji, jak se bez dogmat a manipulací rozientovat v rozporuplných výživových doporučení a najít si svou vlastní cestu. Studuji různé přístupy k lidskému zdraví postavené na změně jídelníčku a životního stylu. Strava je totiž našim lékem a dokáže dělat zázraky.

 

Vycházím z řady alternativních směrů, které jsem měla možnost blíže poznat, ale nejvíce se opírám o své znalosti a nekonečnou moudrost matky všech nauk ájurvédy a jejího nevděčného syna čínské medicíny

 

V rámci osobních ájurvédských konzultací vedu klienty za pochopením své vlastní přirozenosti a nastavení jejich jedinečné rovnováhy, což je nejlepší pro prevenci, tak i návrat z nemoci do zdraví. Důležitou roli hraje nejenom strava, ale i psychika, emoce a naše energetické nastavení. Každý jsme jedinečný a neexistuje univerzální recept vhodný pro všechny. Je to jako různé velikosti a střihy šatů. Abychom se dobře cítili, chceme skvěle padnoucí šaty na míru. A ty já vám pomůžu ušít a dobře o ně pečovat.

 

Po řadu let jsem měla možnost žít a pracovat přes Sibiř po Jižní Ameriku v nejrůznějších koutech světa, kde jsem se vždy nechala inspirovat místními zvyky, tradicemi ve stolování, domácími léčebnými technikami a používáním nejrůznějších bylin, zelenin a koření, což velmi ovlivnilo můj komplexní pohled na výživu a osobitost mého vaření. Dodnes toho využívám a i nadále se ráda světovou kuchyní nechávám inspirovat. Hodně čerpám z ájurvédského pohledu na výživu, který je zcela univerzální a aplikovatelný na všechny kuchyně světa.”

 

WEB, NABÍDKA KURZŮ

www.katerinavari.cz

INSPIRACE NA FB SKUPINĚ

https://www.facebook.com/groups/chutnezdravejednoduse

FB PAGE

https://www.facebook.com/katerinavari/

Kurzy lektora

Pravidelně přidáváme nové kurzy. Sledujte naše stránky Loona.cz.