ŽENSKÉ KRUHY, JEJICH STÍNY A FACILITÁTORSKÉ UMĚNÍ

Vnější ženské kruhy jsou takovou kulisou našeho vnitřního ženského kruhu. V kruhu se setkávají všechny 4 základní lunární archetypy ženy. Každá žena zastupuje (prožívá aktuálně) některý z archetypů – Panna, Matka, Čarodějka a Vědma a to ve světlé i stinné polaritě nebo je také více v mužských kvalitách.

Ženský kruh je sociální děloha

Je regeneračním, výživným, podporujícím a inspirujícím místem pro ženy. Místo, kde žena může projít novým početím sama sebe/ restartem, transformačním vývojem, porodem – zrozením-obrozením své ženské esence, inspirována a podporována v nových krůčcích, změnách až po narovnání se a postavení se na vlastní nohy, její osamostatnění. Je to taková bezpodmínečně vyživující Velká Matka, Moudrá žena Vědma jakási Babička :-), která objímá všechny archetypy ženy v obou polaritách.

Pro facilitátorku, průvodkyni ženských kruhů, která je ve svolaném kruhu takovou babičkou je dobré, aby je uměla rozpoznat a tím se lépe orientovat a naladit. Čím více facilitátorka má zvědoměné své světlé a stinné stránky tím harmoničtější/vyrovnanější, autentičtější, bezpečnější a dynamičtější je její kruh. 

Každý lunární archetyp je duální, tj. má svou světlou i stinnou stránku.Je- li jeden archetyp u ženy více prožívaný, převládá, stává se stínem ženy.Stejně tak archetyp, který je potlačen a v životě ženy nemá místo, tj. pozornost. A stejně tak, pokud žena prožívá více mužské kvality a ženské teprve objevuje. Pak je ve stínu, schované a odmítané celé ženství. Projevuje se pak nevědomě i v ženském kruhu. Je přínosné, když to facilitátorka/ průvodkyně ženských kruhů umí rozpoznat a dle toho také jednat/facilitovat/ zvědomovat. Zároveň se nestává terčem projekce a rezonance a zůstává v hluboké moudrosti, pochopení a uznání i těchto projevů chování a projekcí.

Čím více má facilitátorka sama integrované své archetypy v obou polaritách vč. vnitřních mužských kvalit, tím lépe umí dát relevantní zpětnou vazbu – “nasvítit” a facilitovat, způsobem, který je jí vlastní, přirozený, autentický. Také není tolik pohlcena vlastními emocemi ze zrcadlení a lépe drží energii u sebe, je hlouběji v sobě, v srdci a vede skupinu k sobě, k srdci. Proto je žádoucí sebereflexe facilitátorky a osobní i spirituální růst by se měl stát součástí této profese a tzv. denním chlebem. Kruh se tak stává celistvějším, pravdivějším, bezpečnějším a je prožíván celistvěji pojem sesterství. 

Sesterství je, když žena spojí ve svém srdci, integruje (v každodennosti) a tak přijímá i protiklady (vnitřní, vnější), když se spojí/potká zdánlivě neslučitelné, světlo a stín, síla i slabost, levohemisférové a pravohemisférové, povrchové i hluboké, vyšší a nižší, např. v postavení…v praxi manažerka a uklízečka, 2 různé národnosti nebo náboženská vyznání či životní styl – ezo/ bio žena a komerční/ Coco Chanel, Vuitton žena, úspěšná a “looser” žena, žena vzdělaná, intelektuální, myšlenkářka a žena prostá v myšlenkách, se selským rozumem, městská a vesnická žena, žena prožívající i pozorující, žena jinová víla (lunární) a žena jangová vůdkyně (solární) a tak by se dalo pokračovat dál…

Výňatek ze skript pro Facilitátorka ženských skupin – akreditovaný výcvik MŠMT

Text lze šířit pouze v celé podobě s uvedením zdroje.

Pokud tě tato nová profese volá, i toto bude hlubším tématem ve výcviku, více info najdeš zde:

https://www.loonadanceacademy.cz/vycvik-facilitatorka/

Začínáme v říjnu! Těšíme se na vás – garantky výcviku:
Lucie Loona, Lenka Papadakisová, Barbora Zemanová, Tamara Melissa – https://www.loonadanceacademy.cz/garantky-fzs/

Lucie Loona

Autorka a školitelka tanečního konceptu Loona Dance, lektorka seberozvojových seminářů pro ženy. Má poznání a zkušenosti z provázení ženských kruhů od 2011 - 2023

Zakladatelka Loona Dance Academy, s.r.o.


www.lucieloona.cz | www.loonadanceacademy.cz

Sdílejte

Další články