Bc., Jana Norková

 

Jmenuji se Jana Norková,

jsem  ze Zlína a živím se tím, co nejvíc miluji – tancem. Věnuji se mu od svých pěti let a nyní vedu taneční školu, ve které se potkávají různé generace. Nejmladší tanečnice ještě ani nechodí do školy a nejstarší je přes sedmdesát. .

Tanec přináší do života každému něco jiného. Pro někoho je to forma pohybu, která mu vyhovuje. Někdo může díky tanci získat sebevědomí a více poznat sám sebe. Pro jiného to může být do jisté míry terapie nebo řešení zdravotních problémů. Každopádně do života přináší RADOST  a to je pro mě jeden z nejdůležitějších benefitů. Pro mě je tanec nedílnou součástí života a vždycky byl. Je pro mě prostředkem komunikace, vyjádření pocitů a emocí a vlastně i taková terapie, která mi pomáhá překonat náročné životní situace. Je to poslání, kdy lidem rozdáváte radost a učíte je více vnímat sami sebe, svoje tělo, emoce…

Zabývám se několika tanečními styly. Od začátku založení taneční školy mě provází orientální tanec. Mám ráda jeho ženskost, ladnost a eleganci, která je tomuto tanci vlastní.
Od roku 2010 kdy jsem strávila měsíc na Hawajských ostrovech, které mě okouzlily, se zabývám havajskou hulou, jde o krásný harmonický tanec, který je výrazem respektu a úcty k havajským přírodním divům. Nejde jen o tanec, ale celkově o určitý životní postoj, poslání v duchu „aloha“, což znamená život – podstata života, která spočívá v harmonii a výměně pozitivní energie.

Be Alive | jsi-li středem svého života, můžeš opravdu žít

Kurzy lektora

Kurz naživo - 25.08.2024

Zveme Vás na taneční webinář Hawaiiské Huly – Tradičního Polynéského tance. Tanec doprovází  Polynésany od jejich narození až do smrti a je také součástí moderního světa. Na Havaji se tančí velmi ladně – na středně rychlou nebo pomalou hudbu oproti tomu v tahitském tanci nacházíme mnohem více dynamiky, který původně vychází z mužských bojových tanců […]